Книжкова спадщина Наукового товариства імені Шевченка оцифрована

Проєкт «Книжкова спадщина Наукового товариства імені Шевченка: цифрова колекція» реалізує Львівська національна наукова бібліотека України імені В. Стефаника в межах ґрантової програми «Культурна спадщина» Українського культурного фонду. Проєкт має за мету забезпечити збереження оригіналів рідкісних та цінних видань з книжкової спадщини НТШ; створити цифрову колекцію книжкових видань НТШ, які вийшли друком упродовж 1874–1913 років; надати вільний відкритий доступ користувачам до оцифрованих повнотекстових копій видань та ввести їх у широкий науковий та культурний обіг.

Важливим етапом й успішною передумовою реалізації цього проекту стало зведення відомостей про окремі видання, випущені на матеріально-технічній базі НТШ, у цілісну бібліографічну базу даних, і, власне, відбір із фондів Львівської національної наукової бібліотеки України імені В. Стефаника одиниць збереження, які можна (зважаючи на фізичний стан) і треба (з огляду на запити читачів та художнє, історичне, наукове значення) оцифрувати.

У цифровій колекції «Книжкова спадщина Наукового товариства імені Шевченка» представлено і літературознавчі розвідки, і художні твори. Серед останніх чимало тих, які репрезентують перші або прижиттєві видання знаних українських письменників, зібрань творів, антологій та альманахів.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Виконавці проєкту переконані, що удоступнення доробку Товариства надасть імпульс новітнім історико-науковим студіям, слугуватиме просвіті широкої громадськості, забезпечить протидію наративам ворожої пропаганди, спрямованим на дискредитацію української культури, популяризуватиме серед українських і закордонних споживачів недостатньо знану на сьогодні джерельну базу найрізноманітнішого тематичного й дисциплінарного спрямування (з історії, мовознавства, етнографії, антропології тощо).

Копії видань удоступнено на сайті Львівської національної наукової бібліотеки України імені В. Стефаника у розділі «Ресурси і фонди» за покликанням. Поки що цифрова колекція «Книжкова спадщина Наукового товариства імені Шевченка» працює у тестовому режимі.